IDSD-06-S-12.00-ST8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
In Stock: 74
Datasheet
Image for IDSD-06-S-12.00-ST8 is not available
IDSD-06-S-12.00-ST8
DigiKey Part Number
IDSD-06-S-12.00-ST8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-06-S-12.00-ST8
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
IDSD-06-S-12.00-ST8 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)