IDSD-05-D-36.00-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
Assmann WSW Components
3M
3M
Image for IDSD-05-D-36.00-P10 is not available
IDSD-05-D-36.00-P10
DigiKey Part Number
IDSD-05-D-36.00-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-05-D-36.00-P10
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 3.00' (914.40mm)
EDA/CAD Models
IDSD-05-D-36.00-P10 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
3.00' (914.40mm)