IDSD-05-D-10.50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-05-D-10.50 is not available
IDSD-05-D-10.50
DigiKey Part Number
IDSD-05-D-10.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-05-D-10.50
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.875' (266.70mm, 10.50")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSD-05-D-10.50 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.875' (266.70mm, 10.50")