IDSD-05-D-09.84 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-05-D-09.84 is not available
IDSD-05-D-09.84
DigiKey Part Number
IDSD-05-D-09.84-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-05-D-09.84
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.820' (249.94mm, 9.84")
EDA/CAD Models
IDSD-05-D-09.84 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.820' (249.94mm, 9.84")