IDSD-05-D-02.01-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for IDSD-05-D-02.01-R is not available
IDSD-05-D-02.01-R
DigiKey Part Number
IDSD-05-D-02.01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-05-D-02.01-R
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.167' (51.00mm, 2.01")
EDA/CAD Models
IDSD-05-D-02.01-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.167' (51.00mm, 2.01")