IDSD-04-D-25.50-P02-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-04-D-25.50-P02-R is not available
IDSD-04-D-25.50-P02-R
DigiKey Part Number
IDSD-04-D-25.50-P02-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-04-D-25.50-P02-R
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 2.13' (647.70mm)
EDA/CAD Models
IDSD-04-D-25.50-P02-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
2.13' (647.70mm)