IDSD-02-S-10.00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-02-S-10.00 is not available
IDSD-02-S-10.00
DigiKey Part Number
IDSD-02-S-10.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-02-S-10.00
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Detailed Description
4 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
IDSD-02-S-10.00 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")