Image for IDSD-02-D-02.50-R is not available
IDSD-02-D-02.50-R
DigiKey Part Number
612-IDSD-02-D-02.50-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-02-D-02.50-R
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC SOCKET
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSD-02-D-02.50-R Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)