Image for IDMS-30-T-05.30-S02-R is not available
IDMS-30-T-05.30-S02-R
DigiKey Part Number
612-IDMS-30-T-05.30-S02-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-30-T-05.30-S02-R
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC MALE AS
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Category
Number of Rows
1
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)