IDMS-20-T-05.25-R
DigiKey Part Number
IDMS-20-T-05.25-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-20-T-05.25-R
Description
.100" SLIM BODY SINGLE ROW, IDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed 0.437' (133.35mm, 5.25")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDMS-20-T-05.25-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.437' (133.35mm, 5.25")