Image for IDMS-18-S-04.00-G-ST4 is not available
IDMS-18-S-04.00-G-ST4
DigiKey Part Number
612-IDMS-18-S-04.00-G-ST4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-18-S-04.00-G-ST4
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDMS-18-S-04.00-G-ST4 Models
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)