Image for IDMS-16-T-05.00-T is not available
IDMS-16-T-05.00-T
DigiKey Part Number
612-IDMS-16-T-05.00-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-16-T-05.00-T
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)