Image for IDMS-16-T-04.00-G-R is not available
IDMS-16-T-04.00-G-R
DigiKey Part Number
612-IDMS-16-T-04.00-G-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-16-T-04.00-G-R
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)