Image for IDMS-14-T-11.00 is not available
IDMS-14-T-11.00
DigiKey Part Number
612-IDMS-14-T-11.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-14-T-11.00
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC MALE AS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDMS-14-T-11.00 Models
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)