Image for IDMS-12-T-04.00-R is not available
IDMS-12-T-04.00-R
DigiKey Part Number
612-IDMS-12-T-04.00-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-12-T-04.00-R
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDMS-12-T-04.00-R Models
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)