Image for IDMS-10-D-06.00-R is not available
IDMS-10-D-06.00-R
DigiKey Part Number
612-IDMS-10-D-06.00-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-10-D-06.00-R
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC MALE AS
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)