Image for IDMD-20-T-05.50 is not available
IDMD-20-T-05.50
DigiKey Part Number
612-IDMD-20-T-05.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMD-20-T-05.50
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDMD-20-T-05.50 Models
Category
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)