Image for IDMD-10-D-03.50-T-G-R is not available
IDMD-10-D-03.50-T-G-R
DigiKey Part Number
612-IDMD-10-D-03.50-T-G-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMD-10-D-03.50-T-G-R
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)