Image for IDMD-08-T-09.50-R is not available
IDMD-08-T-09.50-R
DigiKey Part Number
612-IDMD-08-T-09.50-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMD-08-T-09.50-R
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)