Image for IDMD-05-T-06.50 is not available
IDMD-05-T-06.50
DigiKey Part Number
612-IDMD-05-T-06.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMD-05-T-06.50
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDMD-05-T-06.50 Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)