Image for IDMD-05-S-03.50 is not available
IDMD-05-S-03.50
DigiKey Part Number
612-IDMD-05-S-03.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMD-05-S-03.50
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)