Image for HW-02-13-G-D-780-210 is not available
HW-02-13-G-D-780-210
DigiKey Part Number
612-HW-02-13-G-D-780-210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HW-02-13-G-D-780-210
Description
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating)
0.240" (6.096mm)
Series
Length - Stack Height
0.780" (19.812mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.210" (5.334mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)