Image for HPM-12-01-T-S-VS is not available
HPM-12-01-T-S-VS
DigiKey Part Number
612-HPM-12-01-T-S-VS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPM-12-01-T-S-VS
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 12 position 0.200" (5.08mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Packaging
Tube
Insulation Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Number of Positions
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Insulation Color
Natural
Style
Voltage Rating
850VAC, 1200VDC