Image for HPF-11-02-T-S-LC-K is not available
HPF-11-02-T-S-LC-K
DigiKey Part Number
HPF-11-02-T-S-LC-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPF-11-02-T-S-LC-K
Description
.200 HI POWER SOCKET ASSEMBLY
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Receptacle Connector 0.200" (5.08mm) Surface Mount Tin
EDA/CAD Models
HPF-11-02-T-S-LC-K Models
Category
Mounting Type
Surface Mount
Mfr
Termination
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Tube
Contact Finish - Mating
Part Status
Active
Insulation Color
Black
Connector Type
Insulation Height
0.351" (8.92mm)