Image for HLCD-40-20.00-TR-BL-2 is not available
HLCD-40-20.00-TR-BL-2
DigiKey Part Number
612-HLCD-40-20.00-TR-BL-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-40-20.00-TR-BL-2
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic
EDA/CAD Models
HLCD-40-20.00-TR-BL-2 Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)