Image for HLCD-30-10.00-BH-TH-2 is not available
HLCD-30-10.00-BH-TH-2
DigiKey Part Number
612-HLCD-30-10.00-BH-TH-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-30-10.00-BH-TH-2
Detailed Description
60 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed
EDA/CAD Models
HLCD-30-10.00-BH-TH-2 Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)