Image for HDWM-25-58-S-D-374 is not available
HDWM-25-58-S-D-374
DigiKey Part Number
612-HDWM-25-58-S-D-374-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDWM-25-58-S-D-374
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
50 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
HDWM-25-58-S-D-374 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height
0.374" (9.500mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Packaging
Tube
Number of Positions
50
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.705" (17.907mm)