Image for HDWM-17-61-S-D-785 is not available
HDWM-17-61-S-D-785
DigiKey Part Number
612-HDWM-17-61-S-D-785-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDWM-17-61-S-D-785
Description
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
HDWM-17-61-S-D-785 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height
0.785" (19.939mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
34
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.050" (26.670mm)