Image for HDWM-10-01-G-D-324 is not available
HDWM-10-01-G-D-324
DigiKey Part Number
612-HDWM-10-01-G-D-324-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDWM-10-01-G-D-324
Description
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDWM-10-01-G-D-324 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Overall Pin
0.450" (11.430mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.006" (0.152mm)
Series
Length - Stack Height
0.324" (8.230mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
20
Termination
Solder
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)