Image for HDWM-07-01-G-D-200 is not available
HDWM-07-01-G-D-200
DigiKey Part Number
612-HDWM-07-01-G-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDWM-07-01-G-D-200
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDWM-07-01-G-D-200 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.450" (11.430mm)