Image for HCSS-20-D-09.00-01-T-N-G-R is not available
HCSS-20-D-09.00-01-T-N-G-R
DigiKey Part Number
612-HCSS-20-D-09.00-01-T-N-G-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-20-D-09.00-01-T-N-G-R
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)