Image for HCSS-17-S-02.00-01-ST8 is not available
HCSS-17-S-02.00-01-ST8
DigiKey Part Number
612-HCSS-17-S-02.00-01-ST8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-17-S-02.00-01-ST8
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)