Image for HCSS-17-D-10.00-01-R is not available
HCSS-17-D-10.00-01-R
DigiKey Part Number
612-HCSS-17-D-10.00-01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-17-D-10.00-01-R
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)