Image for HCSS-16-D-04.00-01 is not available
HCSS-16-D-04.00-01
DigiKey Part Number
612-HCSS-16-D-04.00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-16-D-04.00-01
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HCSS-16-D-04.00-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)