Image for HCSS-14-D-08.00-01-P08 is not available
HCSS-14-D-08.00-01-P08
DigiKey Part Number
612-HCSS-14-D-08.00-01-P08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-14-D-08.00-01-P08
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)