Image for HCSS-13-S-06.00-01 is not available
HCSS-13-S-06.00-01
DigiKey Part Number
612-HCSS-13-S-06.00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-13-S-06.00-01
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)