Image for HCSS-12-S-10.00-01-G is not available
HCSS-12-S-10.00-01-G
DigiKey Part Number
612-HCSS-12-S-10.00-01-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-12-S-10.00-01-G
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)