Image for HCSS-10-D-08.00-01-R is not available
HCSS-10-D-08.00-01-R
DigiKey Part Number
612-HCSS-10-D-08.00-01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSS-10-D-08.00-01-R
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)