Image for HCSD-10-S-20.00-01-T-N is not available
HCSD-10-S-20.00-01-T-N
DigiKey Part Number
612-HCSD-10-S-20.00-01-T-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSD-10-S-20.00-01-T-N
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)