Image for HCSD-10-D-03.50-01-N-R is not available
HCSD-10-D-03.50-01-N-R
DigiKey Part Number
612-HCSD-10-D-03.50-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSD-10-D-03.50-01-N-R
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)