Image for HCSD-09-S-06.00-01-P05 is not available
HCSD-09-S-06.00-01-P05
DigiKey Part Number
612-HCSD-09-S-06.00-01-P05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSD-09-S-06.00-01-P05
Detailed Description
18 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HCSD-09-S-06.00-01-P05 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)