Image for HCMD-12-T-24.00-01 is not available
HCMD-12-T-24.00-01
DigiKey Part Number
612-HCMD-12-T-24.00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMD-12-T-24.00-01
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HCMD-12-T-24.00-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)