Image for HCMD-10-T-12.20-02-R is not available
HCMD-10-T-12.20-02-R
DigiKey Part Number
612-HCMD-10-T-12.20-02-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMD-10-T-12.20-02-R
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HCMD-10-T-12.20-02-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)