Image for HCMD-05-T-08.50-01-S-N-R is not available
HCMD-05-T-08.50-01-S-N-R
DigiKey Part Number
612-HCMD-05-T-08.50-01-S-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMD-05-T-08.50-01-S-N-R
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HCMD-05-T-08.50-01-S-N-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)