FSI-150-10-L-D-E-AB-K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FSI-150-10-L-D-E-AB-K is not available
FSI-150-10-L-D-E-AB-K
DigiKey Part Number
FSI-150-10-L-D-E-AB-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSI-150-10-L-D-E-AB-K
Description
CONN STACKING 100POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Stacking Compression Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FSI-150-10-L-D-E-AB-K Models
Features
Board Guide, Mounting Flange, Pick and Place
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Number of Positions
100
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)