FSI-125-10-L-D-AD-P
DigiKey Part Number
FSI-125-10-L-D-AD-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSI-125-10-L-D-AD-P
Description
CONN STACKING 50POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Connector Stacking Compression Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FSI-125-10-L-D-AD-P Models
Features
Board Guide, Mating Guide, Pick and Place
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Number of Positions
50
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)