Image for FMTP-25-T-08.77-01-N-R is not available
FMTP-25-T-08.77-01-N-R
DigiKey Part Number
612-FMTP-25-T-08.77-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMTP-25-T-08.77-01-N-R
Description
.050" TIGER EYE IDC TWISTED PAIR
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)