Image for FJH-50-D-30.71-4 is not available
FJH-50-D-30.71-4
DigiKey Part Number
FJH-50-D-30.71-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-50-D-30.71-4
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 31"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 30.7" (779.8mm)
EDA/CAD Models
FJH-50-D-30.71-4 Models
Number of Conductors
50
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
30.7" (779.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)