Image for FJH-40-D-27.56-4 is not available
FJH-40-D-27.56-4
DigiKey Part Number
612-FJH-40-D-27.56-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-40-D-27.56-4
Description
CABLE FFC 0.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm)
Category
Number of Conductors
40
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)