Image for FJH-25-D-02.67-4 is not available
FJH-25-D-02.67-4
DigiKey Part Number
FJH-25-D-02.67-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-25-D-02.67-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 0.5MM 2.67"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.670" (67.82mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-25-D-02.67-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
25
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
2.670" (67.82mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)